Емоції в команді

Рекомендації по роботі із емоційними ситуаціями
"Що робити, коли з командою згоден говорити, коли виникають проблеми стосунках в команді (почуття, непорозуміння, різне сприйняття), але ці розмови займають від 5 год аби всі себе почували себе добре? Після таких обговорень вже немає сил щось по проектах говорити"
По моїм спостереженням, це доволі поширена історія, особливо в громадському секторі. Зазвичай сідають говорити, коли вже так накопилось, що терпіти більше не можна. Тому щоб вийти на більш-менш нормальний енергетичний рівень треба говорити годинами і це дуже ресурсозатратно. І добре, що ви взагалі говорите на такі теми. Бо є компанії, де люди просто терплять, а потім ідуть. І все. Але як зробити так, щоб ці розмови не були травматичними, не конструктивними, постійними?

Ця ситуація дуже комплексна і дати 1-2 інструменти, які її зможуть повністю вирішити, неможливо. Натомість, я б запропонувала в першу чергу провести діагностику і дати відповіді на наступні запитання:

  • Чому виникають такі ситуації? Які теми піднімаються?

  • Як часто виникає будь-яка напруга в команді та як ви це вирішуєте? З яких питань виникає напруга?

  • Чи є тенденція "зараз робимо проект, нам не до вирішення напруги. Потім поговоримо про це"?

  • Яке в команді ставлення до помилок та конфліктів?

  • Чи є у вас регулярний зворотній зв'язок у команді?

  • Яким чином побудовані ваші внутрішні комунікації? Як члени команди отримують інформацію та передають її один одному?

  • Як ви відрізняєте офіційні та неофіційні комунікації в команді?

  • Чи робите ви ретроспективи? Чи дивитесь у майбутнє та аналізуєте його?

Щирі відповіді на ці питання дадуть вам можливість побачити картинку в цілому. Можливо, у вас проблема із регулярним перенавантаженням команди? Немає чіткості у розподілі обов'язків? Немає системи зворотнього зв'язку? Немає звички в команді вирішувати напругу одразу, а не ховати її під килим до вибуху? Діагностувавши проблему, я б будувала запобіжники на майбутнє. Це може бути розробка механізму чи інструкції вирішення внутрішніх конфліктів, тім-білдинг, корегування системи внутрішніх комунікацій тощо. Розкладати будь-яку історію можна таким чином:

Опис ситуації

Гіпотеза в чому проблема

Декілька варіантів вирішення

Експеримент (тестування рішень)

Аналіз результатів

Нові рішення

Повтор кола дій :)

Якщо говорити більш локально, то...

Розумію, що це виглядає як багато роботи. Але, на мою думку, над командою треба працювати постійно. Кожен день. Неможливо побудувати одну управлінську систему, поставити її і більше ніколи не повертатись. Вона потребує живого ставлення - як до чутливого організму, що постійно змінюється. І вона потребує багато експериментів, тому що ніхто ніколи не скаже вам із 100% гарантією, що саме це рішення потрібно зараз вашій команді.

Якщо говорити більш локально, ви можете спробувати наступне:

  • домовитись із командою про певний план розмови. Наприклад: 1 годину ми говоримо про почуття тощо, далі припиняємо і говоримо по проектах. Слідування плану зустрічі може допомогти вам залишатись у конструктиві.
  • запропонувати членам команди піднімати конкретні питання та проблеми, які потребують участі всієї команди. Наприклад: "Проблеми із внутрішніми комунікаціями від час підготовки фестивалю". Задача модератора (це може бути член команди) тримати дискусію у цьому руслі. Обговорюючи конкретні теми та питання, ви можете уникнути того, що розмова піде у персональні образи та згадування хто, кого не зрозумів у 2016-му.
  • нехай команда сформує план розмови. Така проста, але ефективна практика. Ви пишете листа на всю команду де пропонуєте всім бажаючим внести в план 1) питання для обговорення 2) час обговорення 3) формат (презентація, дискусія, групова робота). На основі побажань команди ви формуєте план зустрічі та модеруєте її.
Зробимо вашу команду сильніше?
Зв'яжіться зі мною і я проконсультую вас з усіх питань.
Задати питання
nasiedkinamaria@gmail.com
© Мария Наседкина, 2020
Разработка сайту damba.agency
Зробимо вашу команду сильніше?
Зв'яжіться зі мною і я проконсультую вас з усіх питань.